CO? OBYWATELSKI KRAKÓW 12 XII 2016 r.

co-ok-cover-1

CO? OBYWATELSKI KRAKÓW 12 XII 2016 r.

Jak co tydzień przekazujemy w Wasze ręce nasze rekomendacje dotyczące zbliżających się ciekawych krakowskich wydarzeń.

Polecamy:

Więcej informacji od organizatorów poniżej.

Jeśli chcesz, aby zapowiedź Twojego wydarzenia znalazła się w cotygodniowych newsach „CO? Obywatelski KRAKÓW”, przyślij krótką informację (max ½ strony A4, czcionka TNR 12) wraz ze zdjęciem/logo na adres: pr@cokrakow.pl najpóźniej w środę do godz. 10:00. Newsy są publikowane na stronie www i fanpage’u CO oraz ngo.krakow.pl oraz przesyłane naszym newsletterem.

Zgłoś projekt na Krakowską Zupę/ Apply project for Cracow Soup

Od organizatora:

For english scroll down
————————–————————–————————-
W styczniu w Ambasadzie Krakowian rusza pierwsza analogowa platforma crowdfundingowa, czyli cykl spotkań skierowany do wszystkich, którzy chcieliby mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście.

Krakowska Zupa jest okazją do tego, aby osoby chcące zaangażować się w społecznie pożyteczne działanie w mieście, spotkały się z tymi, którzy chcieliby takie inicjatywy wesprzeć. Bezpośrednio i demokratycznie. I wszystko przy przepysznej zupie od naszego partnera Hummus Amamamusi !

Podążając za pomysłem z Detroit organizujemy kolację, podczas której aktywni mieszkańcy Krakowa mogą uzyskać środki finansowe na realizację swoich projektów.

Masz pomysł na to, co można zmienić w Krakowie lub w Twojej okolicy? W ramach Krakowskiej Zupy masz szansę zaprezentować swój projekt i przekonać innych, że warto w niego zainwestować.

Projekty zbieramy od 22 listopada do 31 grudnia, a przesyłać je można przez ten oto formularz:
https://goo.gl/forms/ZECRfwLhPkMKSpD83 .

Do udziału w pierwszej edycji zostaną wybrane cztery projekty.
Więcej możesz dowiedzieć się na stronie Ambasady Krakowian: http://www.ambasadakrakowian.pl/krakowska-zupa/.

Zapraszamy do zgłaszania projektów i do zobaczenia w styczniu!

————————–————————–—————-
This January, in collaboration with Ambasada Krakowian we’re launching an analog crowdfunding platform in Krakow – the series of meetings for those who want to have an influence on what happens in the city. We would like to create a place for people who are willing to act for common welfare and change the city for the better.

This event will be the chance for those who want to start their own socially advantageous project to meet those who are interested in helping to launch such projects. Directly and democratically. And everything over a bowl of delicious soup from our partner Hummus Amamamusi!

Following the idea from Detroit, we’re holding a supper during which the active citizens can present their ideas and obtain funding. Do you have an idea for a change in your neighbourhood or in the city? Krakowska Zupa will be the opportunity for you to persuade others that it is worth investing in.
We’re collecting projects till December 31st and you can submit them using this form:
https://goo.gl/forms/ZECRfwLhPkMKSpD83.

Four projects will be chosen for the first edition.
You can learn more at the website of Ambasada Krakowian: http://www.ambasadakrakowian.pl/krakowska-zupa/ .

We’re waiting for your ideas. See you in January!

15123364_247863048965316_4285974141041087334_o

Gwiazdka Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny

Spotkanie odbędzie się 22 grudnia w godzinach 20:00 – 22:00 w Klubie  303 (os. Dywizjonu 303 1).

Od organizatora:

Święta to czas szczególny, atmosfery wspaniałej. Z tej okazji stowarzyszenie “Wspólne Czyżyny” zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 22.12.2016 r. o godzinie 20:00.

Spędźmy ten czas wspólnie.
Gorąco liczymy na Waszą obecność!

15349608_1817467765136679_249551920537611070_n

Projekt "Centrum Obywatelskie" jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
Kraków Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie