Przemek Dziewitek

Przemek-DziewitekPrzemek Dziewitek

Monter sieci CO
przemek.dziewitek@cokrakow.pl

Urodzony w Szczecinie w 1975 r. Trener i moderator. Absolwent socjologii UJ, ze specjalnością praca socjalna, absolwent Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Szkoły trenerów organizacji pozarządowych STOP. Prezes Stowarzyszenia Pracownia Obywatelska, członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Brał udział w przygotowaniu pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Krakowie, by następnie skutecznie lobbować za wprowadzeniem BO w Urzędzie Miasta. Współprzewodniczący dwóch pierwszych kadencji Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

W CO zajmuje się wszystkim co może skupić wokół tego miejsca ludzi 3 sektora. Pomoże w moderacji spotkań i debat, podpowie jak rozmawiać z Urzędem, w ramach gorszego dnia może odradzać pracę w NGO.

Od niedawna działkowiec, ostatni sukces budowa kompostownika. Zastanawia się nad zbudowaniem własnej teorii filozoficznej opartej o metaforę kompostownika – jak w odpowiednich ramach, kosmos zamienia się w harmonię.

Projekt "Centrum Obywatelskie" jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
Kraków Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie